| Gulica_Silvian_1999 a întrebat:

Salut lume.Am o problema,avem un balon linga ureche si acesta a bubuit. Urechea din stanga e infundata si tiue in ea.E ceva grav, ce sa fac.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Daca tu ca crezi e grav du-te la doctor, daca nu, asteapta putin timp si cred ca o sa iti treaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a întâmplat sa aud zgomote puternice în ureche. Încearcă să te freci, dar dacă nu merge, consulta un medic. Dacă nu are tratament, va trebui să te obișnuiești o vreme, se va rezolva de la sine, dar va trebui să aștepți o vreme. Cel puțin, la mine a mers cu așteptatul. Dacă te doare urechea, e de la puterea cu care a pocnit balonul.

| Catalinhhh a răspuns:

Salut!
Trebuie să mergi cât mai repede la un doctor.

La mulți ani!

| SnoopDogg12345 a răspuns:

Nu neaparat, e ca atunci cand iti da cineva un capac. Poti astepta 2-3 zile, fara prea mare panica, dupa aia, daca nu iti revii poti merge la un ORL. Daca acum, iti acoperi total urechea dreapta si nu poti auzi sunete in stanga, DELOC, cred ca ai putea sa sari peste cele 2-3 zile de asteptare fara panica.

Nu stiu daca are vreo legatura, dar eu mai stau cu capul in apa calda cand imi mai iau un pumn sau cv in ureche si asta ma ajuta cat de cat