| maria12122498 a întrebat:

Azi la scoala un coleg mi-a spart langa ureche o punga cu aer. Imediat am auzit un tiuit puternic si apoi mi s-a infundat. Aud foarte bine, dar urechea inca este infundata. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încă se se mai simte trauma, mai așteaptă 48-72 de ore și apoi vezi cum este. Dacă s-a desfundat, este un semn bun.
Sănătate!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Unda de șoc a fost puternică, dacă în 24 de ore nu își revine, mergi la O.R.L. pentru un consult de specialitate!
Sănătate.
Pa, pa.

| maria12122498 explică (pentru Legiuitoarea):

Buna Legiuitoarea!
De dimineata cand m-am trezit urechea era desfundata, totul ok. In schimb, se aude un zgomot ca la o minge din aceea de apa...cu aer. Parca as fi intepat-o si acum se dezumfla in urechea mea. Este posibil ca zgomotul acesta sa se auda din cauza ca urechea inca se desfunda?

| maria12122498 explică (pentru Legiuitoarea):

Multumesc mult!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru maria12122498):

Bună.
Încă se se mai simte trauma, mai așteaptă 48-72 de ore și apoi vezi cum este. Dacă s-a desfundat, este un semn bun.
Sănătate!
Pa, pa.