| NicoFlori a întrebat:

:* Am si eu o intrebare despre sanii! Am 14 ani, am menstruatie de 2ani si am sanul stang mai mare ca cel drept! de ce oare? Ce inseamna asta? Cum fac sa imi creasca si sa devina egali? Funtaaa! Ms. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E ceva normal, nu sunt la fel la nicio fata, o mica diferenta exista intre ei

| AikkoxD a răspuns:

E normal. Când vei fi mare vor ajunge la aceeaşi mărime. Nu ai cum să accelerezi creşterea lor sau să ţi-i măreşti, decât prin silicoane sau alte pastile.

| GuessWho a răspuns:

La mine e invers, cel drept e mai mare. E absolut normal, nu ai nimic de care sa te ingrijorezi.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, sânii femeilor NU sunt simetrici ( nu sunt "egali" ) : unul este puţin mai mare şi puţin mai sus/jos faţă de celălalt ( care este şi puţin mai mic ).

Aşa că, NU ai de ce să te îngrijorezi din cauza asta şi nici NU ai ce face ca să devină "egali".

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

E nomal ca un sân să fie mai mare ca altul, nu e nici o problemă stai liniștită.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai toate femeile au sanii inegali, nu-ti fa probleme.

| Music4life a răspuns:

Sanii nu vor fii niciodata egali, este normal ca stangul sa fie mai mare ca dreptul.
Stai linistita.

| AllePuffu a răspuns:

Asa au toate fetele pana la o anumita varsta, stai linistita! Se vor regla singuri:*

| Alexandraadam2 a răspuns:

Eu am 12 si ii am egali, depinde de oragismul fiecare fete nu iti face griji cu timpul ti se vor egaliza

| MaAarYa a răspuns:

E ceva normallaughing asa e la toate fetele, dar poate la unele se observa mai bine la altele nu