| AleHapca15 a întrebat:

Bună, am și eu o întrebare, folosesc anticoncepționale Yasmin de aproximativ 3 luni. Iau pastilele în fiecare seara la ora 19. Astăzi sunt la ultima pastilă din luna, de mâine încep pauza. Acum jumătate de ora am avut vărsături (mereu am înainte de ciclu sau în primele zile de ciclu). Poate afecta cu ceva eficacitatea anticoncepționalelor având în vedere ca au trecut aproximativ 19 ore de la ultima pastilă? Va mulțumesc pentru un eventual răspuns. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

In cazul tau, efectivitatea pastilei AC nu va fi influentata, afectata sau diminuata.
Numai bine!