| horlescu80 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Ma trezesc dimineata si mananc destul de consistent.Pe la zece ma ia o stare de ameteala si incep sa tremur si simt ca nu mai am putere.Mananc ceva si imediat ma ia o stare de greata ce dureaza cam 15 minute.Aceeasi stare o am si dupa-masa dar nu asa accentuata ca dimineata. In plus daca fac un efort fizic mai accentuat ma ia aceeasi ameteala.Are idee cineva ce se intampla? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Uita-te cumva sa nu fie expirate alimentele pe care le consumi!

| push2gl a răspuns:

Consuma mai multe fructe

| belze9but a răspuns:

Vai, vai, repejor la doctor si niste analize. Ce astepti, sa te gaseasca cineva lesinat in casa?

| Lorena_9308 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la medic, nu e normal... pana atunci incerca sa iei magneziu pentru ameteli, dar mergi cat mai repede la medic. sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sar putea sa iti vina vremea de pubertate elisa asa se intampla in ce clasa esti ai sa inveti in clasa a7a sau aiinvatat

| Alleksandra a răspuns:

Probabil ai lipsa de calciu. happy
Cel mai bine ar fi sa consulti un medic. Baftawinking.

| str a răspuns:

Probabil o anemie. Du-te la doctor!

| FlaVy_7374 a răspuns:

S-ar putea sa ai lipsa de calciu. Cam asa mi s-a intamplat si mie, doar ca eu aveam si sangerari nazale destul de puternice. Ameteam la efort sau cand ma ridicam din pat. Mi-am luat calciu efervescent. Dupa 2 zile m-am simtit mai bine.
Incerca si tu. Il gasesti in farmacii. Poti sa intrebi farmacista, te poate ajuta.
Sper sa te faci bine.

| Ankuuuu a răspuns:

. si eu aveam aceleasi stari, mi-am facut analizele si am aflat ca am lipsa de calciu si o usoara anemie, poate ai si tu lipsa de calciu, mergi la medic si vezi ce iti recomanda.