| AdrianaB1 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare mai intima legata de menstruatie, daca cineva ma poate ajuta.
Maine trebuie sa merg vreo 2 ore iar in 2 ore absorbantul nu rezista si imi este frica sa nu fiu toata.Ce pot sa fac, voi ce faceti in acest caz?(Nu folosesc tampoane)Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dontaskme2004 a răspuns:

Mergi 2 ore cu ce? Masina, autocarul sau pe jos? In orice caz se face o pauza de 10 min ori spui ca ai nevoie la baie. Ai putea folosii un absorbant de noapte care este destul de mare.

| AdrianaB1 explică (pentru Dontaskme2004):

Asta folosesc, merg cu autocarul