| Sergiu230 a întrebat:

Bună,am și eu o intrebare, mi-am facut acum o saptamana un tatuaj și s-a format peste un strat de coaja destul de gros, vă rog spuneti-mi repede este ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Urma va ramane toata viata acolo.

| LPCTSTR a răspuns:

Da, este un mijloc prin care corpul reacționează la miile de înțepături.

| Dalmore a răspuns:

Ti l-ai facut cu 10 lei la coltul blocului de esti atat de prost informat? laughing

| ShaniTempo a răspuns:

E ceva firesc, daca se formeaza coaja incearca sa ungi cu vazelina, e recomandat cea cosmetica, principalul cand iti faci tatuajul sal ingrijesti timp de o săptămână doua, sa nu faca coaja

| ShaniTempo a răspuns:

In caz ca prinde coaja poate disparea observabil din culoarea lui

| Coleșa_Iulian_1998 a răspuns:

Buna trebuia sa îl dai de cel puțin 2 ori pe zi cu alifie bepanten unguen coaja sa fie umeda tot timpul și să-l ferești de apa eu am toată mâna stânga și am apucat aceasta formula iar răspunsul a dat roade iar in aceasta perioada ferestre de soare!