| AndreeaM1 a întrebat:

Acum aproximativ doua saptamani am avut unele dureri ale apendicelui,greata, dupa care mi-a trecut.De ieri durerile au reaparut: intepaturi, greata, stari de oboseala si piciorul drept imi amorteste. Intrebarile mele sunt: usturimea la urinat este si ea o caracreristica apendicitei?
Credeti ca as putea sa o dau in peritonita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Papalu a răspuns:

Din cate stiu eu, da si urinarea dureroasa este un simptom al apndicitei, la fel si amortirea piciorilui drept, si cele de mai sus. Am trecut printr o experienta, deci iti sugerez sa mergi la medic, pana nunse imflameaza. Sper din tot sufletul ca te am ajutat!

1 răspuns:
| AndreeaM1 explică:

O sa merg, dar mi-e teama sa nu se faca peritonita pentru ca o sa mai dureze ceva pana voi merge la medic.
Multumesc frumos!