| madalina13021997 a întrebat:

Am si eu o intrebare: pana la ce varsta cresc sanii?
Exista medicamente pentru crestere sau marire?(am 16 ani si ai mei sunt cam micutisad)
Ce pot face? vreau niste sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Iti cresc pana la 18-20 de ani, uneori chiar si dupa aceasta varsta. Nu te gandii la medicamente sau alte prostii ca nu are rost, esti inca mica si chiar daca nu iti vor creste acum foarte mult, dupa ce mai imbatranesti si mai ales ai vreun copil vor creste si mai mult...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Sânii se dezvoltă până pe la 18-20 de ani, apoi se mai măresc/dezvoltă la/după prima sarcină.

De asemenea, e posibil ca sânii mici să fie o caracteristică fiziologică - mai ales dacă mama/bunica ta au sâni mici ( de obicei, se "moşteneşte" ).

Toate cele bune.

| Alisse a răspuns:

Buna. Eu stiu ca sanii cresc pana la varsta de 20 de ani nu cred ca exista medicamente pentru asa ceva dar ai rabdare stiu multe persoane la care abia dupa vrsta de 16 ani au inceput sa creasca.