| alice_2534 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare, pe 26iunie trebuia sa imi vina menstruatia insa mi-a venit abia azi, ce se intampla? va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Miranda29 a răspuns:

Buna.Cauzele intarzierii menstruatiei tale ar putea fii acestea.
1. Stresul
Stresul poate afecta multe aspecte din viata noastra, inclusiv menstruatia. Uneori suntem atat de date peste cap incat corpul nostru scade productia de hormoni care determina ovulatia si implicit menstruatia.

Incearca sa gasesti singura sau impreuna cu doctorul tau metode prin care sa te relaxezi si sa reintri in programul normal al menstruatiilor.

2. Boli
O boala neasteptata, scurta sau chiar de lunga durata poate cauza intarzierea menstruatiei. Acest lucru se intampla, de obicei, temporar.

3. Modificari in program
Schimbarile in programul tau obisnuit iti pot zapaci ceasul organismului. Acest lucru este valabil mai ales daca schimbarile sunt majore, de exemplu incepi sa lucrezi noaptea in loc sa lucrezi ziua sau viceversa.

5 răspunsuri:
| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Probabil este o delegrare hormonala stai linistita nu ai nimic happy

| xBebelushax a răspuns:

Nu se intampla nimic. la toate ne vine pe dati diferite, stai linistita e doar o simpla dereglare...

| plasticsmile a răspuns:

Nu este o problema nu te panica.Se intampla la majoritatea fetelor sa existe o dereglare de menstra

| iTami a răspuns:

La pubertate si adolescenta nu vine odata la nustiucat timp, e neregulata sau ceva

| Elyy_1997 a răspuns:

Nimic...se mai intampla...asa patesc si eu big grin