| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete. Buna TPU! ajutati-ma va rog, eu am facut-o pentru prima oara cu prietena mea, protejat, si ei trebuia sa-i vina menstruatia cam pe 18 martie, si inca nu i-a venit, ce se intampla? doar am facut-o protejat.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand ca nu exista protectie 100% impotriva sarcinii, trebuie sa stii asta. Orice contact sexual are un oarecare risc de sarcina, Dar daca ati folosit corect prezervativul, acesta este foarte foarte mic. Insa intarzierea este ingrijorator de mare si inexplicabila (daca prietena ta are varsta minima pentru inceperea viatii sexuale, adica 17 ani si jumatate). Sa faca un test de sarcina din urina de dimineata si sa mearga negresit al un ginecolog, pentru a vedea ce este in neregula.

| soul2soull a răspuns:

Ciclul se poate deregla la inceputul vietii sexuale sau din cauza unor boli, stres oboseala extrema nu e nimic daa e protejat nu are nimic sa stea linistita hormonii pot da peste cap menstruatia big grin

| RetardedRacoons a răspuns:

Iarta-ma frate, cred ca am lasat-o gravida. Stai linistit ca am de gand sa platesc eu chiruetajul si sa te si cinstesc ca sa ma revansez fata de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Bianca266 a răspuns:

Pai, nu intodeauna daca te protejezi e 100% sigur deci poate sa fie si asta...