| Baltean97 a întrebat:

Am și eu o întrebare poate s-a mai lovit cineva de problema asta. De vreo 2 luni aproape am stări de greata, gen îmi vine sa vomit dar nu vomit nimic. Și mai am uneori asa stări de panica, uneori febra dar îmi trece repede. Am citit tot felul de chestii pe net unde scria de ceva tumoare cerebrala dar nu am dureri de cap sau ceva. Se poate sa patesc asta din cauza stresului? Pentru ca am fost ceva timp în Anglia și mi-a cam mers prost pe acolo. Am doar 23 de ani și nimeni din familie nu a suferit de tumoare sau ceva. Am renunțat si la coca cola și cafea. Dacă aveți idee ce ar putea fi aștept un răspuns. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Ai, ori depresie, anxietate, atacuri de panica
ori o dereglare a urechii interne
ori o problema la bila sau la ficat
ori o tumoare pe creierul mic

de unde stiu toate astea, mama mea a murit d'aia, si POTAILE de doctori numai la bila si la ficat s-au uitat, nu la creier, pana cand a fost prea tarziu... si in ziua de azi cand imi aduc aminte ca i-au dat pasiflora (medicament naturist de calmare, execrabil de slab) ma apuca dracii angry

deci mergi la medic, si daca nu iti trece, fa un RMN la cap si torace, stiu ca, costa, dar poate vrei sa traiesti, ce stiu eu!

| Baltean97 explică (pentru JicaContra):

Mulțumesc pentru răspuns. Acea tumoare se poate trata?

| JicaContra a răspuns (pentru Baltean97):

Da, chirurgie, dar, in functie de cat de mare e, sunt riscuri de complicatii

eu am semnat "cu sange" de fata cu martori ca spitalul nu e vinovat de complicatii, operatia a reusit (m-am imbatat cu spume big grin) dar apoi maica-mea a murit de la complicatii, insa faza e ca daca nu ar fi stat 3 luni hranita numai cu perfuzii, pana s-a pus diagnosticul corect, atunci ar fi avut cu totul alta sansa!

| Baltean97 explică (pentru JicaContra):

Chiar imi pare rau sa aud asta! Si in legatura cu ce am, am observat ca ma pot controla sa nu mai imi fie rau, deci s-ar putea sa fie stres. Capul nu ma doare deloc, si cateodata ma mai inteapa in piept.

| JicaContra a răspuns (pentru Baltean97):

Nici pe ea nu o durea capul, deloc sad
iar chestia asta, se vede la RMN, costa 200eu, dar as fi dat 2000 daca cineva mi-ar fi spus la inceput, FA RMN SA FII SIGUR crying

| Bruno92 a răspuns:

Ai anxietate.