| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare. Slabesc daca mananc in fiecare zi pepene si dansez cam o ora pe zi? cam cate kg as slabi intr-o saptamana
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MrHipHoper a răspuns:

Daca mananci doar pepene si dansezi nu vei slabi ci te vei imbolnavi. Daca vrei sa slabesti trebuie sa mai faci mult sport:alergari, ciclism, etc... Funda?

3 răspunsuri:
| FallenRichard a răspuns:

O sa ajungi in spital,normal ca nu,pepenele,cel verde,este foarte bun pentru rinichi si eliminarea substantelor nedorite din organism,insa pentru slabit iti recomand mese echilibrate,multe fibre, fructe, si sport.

| miha01 a răspuns:

Pff! Ce raspunsuri!
SLABESTI! Normal ca slabesti fiindca pepenele are calorii negative, este 95% apa si nu este un aliment bogat in calorii sau grasime!
Auzi? Dansul nu arde calorii... straight face Cum doamne iarta-ma?!
Bine... depinde si ce dans practici, ca daca dansezi din deget nu prea ai sanse! Orice miscare este benefica corpului!
Intradevar nu este cel mai sanatos mod a slabi asa, poti opta pentru 3 mese zi / 2 gustari, iar mesele sa contina carne slaba, legume iar gustarile frucute! Da si tu un search pe google ca planga de tot felul de diete sanatoase!

| danny61 a răspuns:

Pai,100g/pepene verde=30calorii; 100g/pepene galben= 34 calorii.tu ai nevoie cam de 1500kal/zi, daca esti fata si 2000 daca esti baiat.cu dansul nu pierzi prea multe kal...cauta un site cu IMC (indicele masa corporala) si cu diete si te lamuresti imediat.insa tot medicul te poate lamuri cel mai exact...