| simo90 a întrebat:

cmf? Eu m-am decis sa slabesc cele 2 kg acumulate in timpul vacantei, am inceput eu sa alerg, dar nu mai mult de 4 zile pe saptamana in jur de 35-40 min si nu am dat jos nimic, apoi, de luni, m-am decis sa alerg in fiecare zi cate 40 min, mananc mai mult salate si paine neagra, nimic prajit, mai mananc cate o gogsica, mica, mica la prinz, nu e recomandat? Am citit ca pentru a slabi trebui e sa parcurgi distante mari, eu nu pot pentru ca locuiesc la tara si nu am unde, alerg o distanta mica, dar fac foarte multe ture, mai ma duc apoi in curte, alerg si pe acolo si apoi iar ies, insa nu alerg foarte tare, alerg usor pentru a rezista, iar de obicei, dupa 15 min, merg 1 -2 min si fac acele exercitii de respiratie, inspiratie-expiratie si apoi alerg iar pana la 35-40 min.Intrebarea este daca procedez bine, daca alerg suficient si mentionez ca dupa ora 6 mananc numai pepene si stiu ca nu ingrasa, mai fac si acel program de 8 minunte pentru un abodomen plat si beau si apa, dar nu cred ca 2l, dar oriqm.Este bine? multumesc frumos!

8 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

E suuuper!love struck
Nu faci si in locul meu?laughing

| marsy a răspuns:

Dea. foarte bine. ai rabdare. am zis ca si eu sa ma apuk de slabit putin. k vine scoala. sh vreau sa arat binelove struck

| Andreeagen a răspuns:

Ai rabdare si sa veazi ce rezultate vei avea...

Si felicitari pentru ambitia ta

| adeana a răspuns:

Este foarte bine.
Orice tip de miscare iti face bine si asociata cu o dieta usoara o sa aduca rezultate repede.
Nu conteaza distanta pe care o alergi, conteaza ritmul in care alergi si sa nu mai mananci gogosi sau orice altceva care are zahar. Sa elimini bauturile carbogazoase complet si painea sa o consumi doar dimineata in cantitati minime.
Poti face o cura de pepene, o sa-ti cureti organismul. si continua cu exercitiile si alergatul.

| just4fun_8801 a răspuns:

Nu e recomandat sa mananci paine neagra si nici gogosele.salate, piept de pui, fructe astea merg.alearga in continu fara pauze 40 minute

| Elena97M a răspuns:

Da, da. Procedezi destul de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea este sa faci miscare, asa arzi caloriile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bine faci... daca o sa continui tot asa sigur o sa slabesti. e bine ca ai vointa. e cel mai important!