| Andrada_2569 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare. daca dansez in fiecare seara cate o ora slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cockye a răspuns:

Da,fiindca faci miscare mai ales ca este zilnic.Foarte bine faci tine-o tot asa. Funda?

5 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Da

| KaterinaPetrova a răspuns:

Este sanatos.happy o sa ai fese mai frumoase. fara celulita.este bine.bv tie.insa trrebuie si o alimentatie sanatoasahappy fara fast food

| Adredemesconf a răspuns:

Eu cred ca da.O ora de dans arde intre 250 si 500 calorii, indiferent de stil. Acest exercitiu dinamic, practicat cu regularitate, iti va imbunatati sanatatea inimii, va creste echilibrul si tonusul organismului. Poti merge la o sala de dans sau chiar la tine in sufragerie. Muzica si dansul iti vor ridica si starea de spirit.Dar cele mai multe calorii se consuma alergand. E si foarte sanatos sa alergi.La o viteza de 6 km/h, in 30 de minute organismul consuma 450 de calorii, cam cat acumulam din 90g de salam de vara, din 150g de ciuperci sau din 85g de ciocolata. Alergarea are un puternic efect pozitiv asupra aparatului respirator si a celui cardiovascular.

| flavyusR a răspuns:

S-ar putea, depinde cat dansezi.

| mamasita00 a răspuns:

E posibil. In schimb e sanatos.