| krmina a întrebat:

am si eu o intrebare sunt insarcinata in 3 luni si trebuie sa fac analizele la urina insa iau un tratament si niste vitamine.nu stiu daca sunt antibiotice dar voi ce stiti se poate face analiza chiar daca iau aceste medicamente? (No- Spa,Scobutil,Elevit,acid folic si Utrogestan,medicamentele pe care le iau)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca poti face analize de urina, nu exista nici un motiv pentru care nu ai putea.

3 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

In primul rand imi pare rau ca la varsta si in situatia in care esti ajungi aici,cerand pareri poate unor oameni complet neavizati care generosi iti vor da sfaturi din burta,medicul tau curator ti-a prescris tratamentul,medicul ti-a programat si analizele,el stie ft bine ce face, iar treaba ta e sa i urmezi strict toate indicatiile
no-spa e pentru crampele intestinale, pe care probabil le ai din cand in cand(a musculaturii netede in general)
scobutil are o actiune asemanatoare
elevit e un complex de vit necesare tie si copilului tau
acid folic la fel
utrogestan e un preparat hormonal pentru a regla niv progesteronului
da aceste medicamente pot interfera cu unii produsi din urina, dar repet medicul stie ft bine ce il intereseaza
multa sanatate

| krmina explică (pentru 23partyboy):

In primul rand nu am cerut "traducerea" ca sa zic asa a acestor medicamente, stiu foarte bine ce sunt si la ce folosesc.eu doar am intrebat daca se pot face analize la urina in timp ce le iau. daca doctorul meu specifica acest lucru cu siguranta nu mai intrebam nu e logic?

| DH01 a răspuns:

Buna krmina.Pai eu stiam ca nu, pentru ca nu iese acelasi test, nu iese normal.