| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Cum știți din întrebarea de înainte sunt insarcinata. Problema e ca nu știu ce sa mai fac! Ma simt din ce în ce mai rău dimineața vomit numai ceva amar. de mâncat nu pot sa mănânc dacă stau cun fata în sus în pat îmi trece puțin dar cum ma ridic sa fac ceva îmi vine sa vomit instant. Ma simt extrem de rau. sotul meu zice sa merg la spital. dar ce sa mi faca? Am încercat ceai lămâie etc. Iau acid folic cu elevit dar c degeaba ca după 2 ore le vomit și pe alea. Ce sa fac? Sa merg sa mi pună o perfuzie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Majoritatea gravideloor au forme usore de disgravidie care nu necesita tratament ci doar schimbarea alimentatiei.La o mica parte dintre gravide apar forme severe ale disgravidiei care necesita spitalizare si medicatie. Asa ca, du-te la medicul care-ti monitorizeaza sarcina --- te va sfatui si probabil iti va da sa faci niste analize.

| LadyDee89 a răspuns:

Poate fi sarcina toxica, asa se numeste! cumnata mea o saptamana statea acasa o saptamana in spital cu perfuzie! totul a fost bine! iti faci rau si tie cu copilului daca nu te alimentezi! mergi la urgente, nu numai la medicul tau

| 8andrei a răspuns:

Asta este. Incearca sa-ti omori timpul cu ceva nu sa stai lehuza laughing) si ai sa vezi ca simptomele scad considerabil.
Succes!

| AndreiBularca a răspuns:

Trebuie sa te prezinti la un consult la medicul tau ginecolog.