| Roxanne121 a întrebat:

happy Am si eu o intrebare. Vreau sa slabesc cateva kilograme si sa scap de celulita. Oare o dieta crudivora imi poate rezolva problema? Pot folosi in salate ueliu de floarea soarelui? (nu prea ma impac bine cu cel de masline) A incercat cineva sa adopte acest gen de dieta, ma poate ajuta sa slabesc 3-4 kilograme? Si daca cineva a incercat m-ar interesa o idee de meniu si alte alimente permise pe langa fructe si legume, ce gen de cereale sa folosesc pentru a imi echilibra dieta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mariiiiiiiiian a răspuns:

Reteta lui Catalin Crisan! ...Slabesti foarte bine in timp scurt, si nu mori de foame! uite un link:http://www.garbo.ro/......risan.html

| Roxanne121 explică (pentru Mariiiiiiiiian):

Imi pare rau, aceasta dieta nu mi se potriveste! Sunt vegetariana, dar in ciuda acestui fapt am acumulat cateva kilogame in plus si niste celulita din cauza snacksurilor, a prajelilor si a produselor de patiserie!

| Roxanne121 explică:

Am uitat sa mentionez, sunt o persoana sedentara!

| Panda2 a răspuns:

Nu iti forta organismul cu tot felul de diete stricte, mai mult iti vor face rau. Eu din ianuarie anul trecut aveam 56-57 kg, am inceput o dieta deloc stricta : dimineata : lapte cu cereale, la pranz : un castronel de supa, ciorba fara felul 2 iar seara ceva usor eventua l cu o felie de paine maxim daca e nevoie, la inceput iti va fi greu dau te vei obisnui pana se va micsora stomacul. Eu in 5 luni am ajuns la 47 kg si imi place cum am slabit. Si mancarea sa fie in cantitati mici si fara dulciuri. Cam in asta consta dieta. fara dulciuri exceptand cerealele si o felie de paine pe zi daca e nevoie. Si fa multa miscare, ia-ti o coarda cu cronometru si fa cel putin 500 de sarituri pe zi. Vei fi ok si sper ca te-am ajutat!

| Roxanne121 explică (pentru Panda2):

MERSI de sfat si felicitari pentru ca ai reusit! Nu cred ca as putea manca atat de putin; daca nu ma simt plina ma apuc sa rontzai tot felul de prostii sad