| Anonimadinbrasov676 a întrebat:

Ieri noapte, cum a fost revelionul am petrecut pana la ora 7 dimineata. Cand am ajuns acasa direct m-am culcat. La ora 14, cand m-am trezit aveam o stare f naspa, ma durea usor capul, burta si aveam o stare de oboseala. Cu trecerea orelor, am ajuns sa nu mai suport nici un zgomot sau lumina, si a inceput sa am o stsre mai mare de somnolenta, dureri mai accentuate, ameteli (cum ma miscam in pat ameteam), stari de greata, iar toata ziua nu am avut apetit.
Astazi nu am mancat nimic, doar am baut putina apa, iar dupa fiecare gura inghitita, simteam ca trebuie sa vomit. Toata ziua am dormit pe reprize. Parca simt cum mor lent... tin sa mentionez ca nu am consumat nici un strop de alcool, nu am mancat mai nimic, si am baut doar apa.
Ce sa fac? Ai mei au plecat din nou la o petrecere la ora 5, si nici pana acum nu au venit acasa...
Ce pastile imi recomandati, sau ceaiuri sau etc? Sunt disperata si simt ca nu mai pot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simtome de mahmureala.
Trebuie sa te hidratezi si sa bei cat mai multa apa happy
Multe lichide, o ciorba. etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să bei multă apă, eventual ia un paracetamol să-ți calmeze durerile și starea de greață și odihnește-te foarte bine în seara asta, mâine ar trebui să-ți revii. Și dacă chiar nu poți mânca nimic, ar fi bine măcar să încerci să ronțăi niște pâine prăjită sau chiar și simplă. Numai bine și dacă nu-ți revii până mâine, du-te la un medic!

| Georgian22 a răspuns:

Buna, spui ca nu ai consumat alcool, simptomele acestea sunt de la alcool.
Posibil sa : Prietenii tai sa ti fi turnat alcool peste suc, și să nu fi simțit., sau mai grav, daca au văzut că nu consumi ca ei, să-ți fi pus ceva drog in pahar, mâncare.
Ai grija.