| Cristiggg4 a întrebat:

Astazi am cazut in mana si cred ca mi-am luxat mana, ma doare destul de tare, maine ma voi duce la spital si intrebarea mea este, o sa am mana in ghips sau doar mi-o bandajează?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Se pune in ghips doar daca e fractura altfel nu are rost, trece in cateva zile

| Cristiggg4 explică (pentru Felys):

Un baiat mi-a spus ca s-ar putea sa am venele încurcate, in cazul asta?

| Felys a răspuns (pentru Cristiggg4):

Pe vremuri erau persoane care stiau sa le de-a inapoi, acum nu prea mai gasesti din astia si stai si suferi pana trece de la sine luni de zile daca nu si ani, doctorii nu au ce sa faca in astfel de cazuri

| christine99 a răspuns:

Faci o radiografie la spital și dacă e luxată îți pune mâna în ghips. După o să revină la normal.