| Elisabianca12 a întrebat:

Am si eu o nelamurire....De ceva timp, ma doare tare unul din ovare. Uneori se intampla sa ma doara ambele. Durerea este mai puternica atunci cand stau cu picioarele gole pe gresie sau atunci cand fac sex cu iubitul, dar nu tot timpul ci numai in anumite pozitii. Aveti idee ce se intmpla? Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

O răceală netratată la ovare, care mai mult ca sigur a dus la formarea unuia sau mai multor chisturi ovariene. De aceea ai dureri în anumite poziții și dureri când stai goală pe gresie. Du-te urgent la ginecolog, și mai fă și o ecografie și du-te cu ea la el. Rezolv-o cât poți de repede. Prietena mea a avut aceleași simptome ca tine, și avea chisturi, medicul a zis că dacă mai stătea așa adio copii. Așa că du-te la medic numai pierde timpul!

| Elisabianca12 explică (pentru Azµre):

Multumesc frumos pentru raspuns!

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sigur e vorba de o raceala la ovare, multe femei se trateaza singure dar cel mai bine ar fi sa ti faci un control ginecologic pentru ca poate fi vorba si de chist aici