| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de mare ajutor cat mai repede din partea voastra.
De cateva ore a inceput sa ma doara in partea stanga jos din zona abdominala, prima oara nu ma durea asa tare, dar mai incolo a inceput sa ma doara mai tare, in anumite pozitii in care stau ma doare foarte tare simt ca si cum ma apasa ceva in zona aceea, voiam sa ma culc acum doar ca nu pot din cauza durerii, cand stau intinsa ma doare prea tare.
Puteti va rog frumos sa ma ajutati in legatura cu asta cat mai repede posibil. E posibil sa am o boala sau ceva? E ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Simptome de genul asta am avut eu când am facut piatra la rinichi, mi s-a dat ca tratament Urorec. In cazul respectiv durerea este din ce in ce mai accentuata si daca stai pana in ultimul moment cum am facut eu, ajungi la perfuzie cu glucoza ca sa te puna pe picioare. Sper sa nu fie cazul, tocmai de aceea mergi acum la doctor pentru o consultatie, cheama o ambulanta daca este cazul. Insanatosire grabnica, sper sa nu fie nimic grav!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se poate sa fie o intindere musculara?

| Dreamer a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca durerea este liniara se poate sa fie doar asta... daca devine din ce in ce mai accentuata...nu sta.

| Klandestin a răspuns:

Du-te mai bine la doctor!
Cum a spus si @Dreamer, poate sa fie piatra la rinichi, doar ca eu cand am avut m-a durut pe am2 parti si am avut doar la stangul.
Mai o chestie recenta tot pe partea stanga poate sa fie, daca ai mancat mult ceva greu de digerat poate sa te doara iar. Incearca sa mergi la WC si daca nu poti, ia un medicament pentru asta.