| addelina a întrebat:

am si eu o nelamurire este bine sa te epilezi inghinal cu lama? Am cautat informatii legate despre asta, chiar si aici pe site am gasit cate ceva, doar ca unele persoane ziceau ca e bine, altele ca nu e, dar nimeni nu spunea de ce. Asa ca va rog sa ma lamuriti, daca e bine sau nu, si de ce. Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

In nici un caz,o sa ajungi sa te faci in fiecare zi, datorita parului super tepos care va creste mult mai des, gen barba.si oricum baba sufera la frumusete, asa fac toate care vor sa arate bine si care tin cu adevarat la imaginea lor.solutia e ceara, epilatorul electric(Braun) sau crema depilatoare.

| Kazimir a răspuns:

Dar asta e cea mai buna metoda... doar nu vrei cu ceara sa tipi sa te auda vecinii din blocul vecin, nu? Probabil ziceau ca nu e bine deoarece risti sa te tai sau sa te iriti. dar nu vad o solutie mai buna decat lama happy

| PrecioussGirl a răspuns:

Nu e bine sa te faci cu lama deoarece parul iti va creste de 2 ori cat e acum, va fi aspru, tepos, piele aspra si o sa ajungi sa te faci in fiecare zi cu lama. ma refer in general cum e piele, parul dupa ce te faci luma. eu pe picioare ma fac cu ceara si pot supune ca m-am obisnuit cu durerea. dupa epilare piele este mult mai fina, in timp parul mi s-a rarit iar epilarea dureaza mai mult.inghinal m-as face tot cu ceara, la inceput o sa doara dar asta e. o sa ma obisnuiesc.

| aleebuditza a răspuns:

NU nu este bine deoarece medici spun ca daca te epilezi inginal iti va creste de 2 ori cat ai acum ...Deci rasponsul meu este categoric NU!

| aleebuditza a răspuns:

Nuu nu nu este bine chiar deloc sadsadsad