| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire.
Ultima menstruatie a fost in data de 3 mai... apai in 11 mai am luat o pastila de a doua zi... eu am ciclu neregulat. insa de data asta intarzie cam mult. un test de sarcina am facut acum doua zile si a iesit negativ.
Pot fii insarcinata? exista acest risc?
Va rog ajutati`ma. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheAvenger00 a răspuns:

Bunahappy

Riscul de sarcina este null si la partea cu menstruatia mai bine mergi sa te consulte un Ginecolog.
Sper ca te-am ajutathappy

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pilula de urgență se administrează de maxim de două ori pe an, nu face din ea un contraceptiv permanent! Este o bombă hormonală iar reacțiile adverse le găsești în prospectul din cutie.
Bea ceai de crețișoară cu urzică pentru stimularea și reglarea menstrei.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Cred ca pastila ti a dereglat ciclul, nu cred ca ar trebui sa iti faci griji, am patit-o si eu asa

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Nu poti fii insarcinata, daca ai fi, nu ti-ar mai veni.
Probabil este din cauza stresului, dereglari hormonale.
*-*