| Ana28082000 a întrebat:

Menstruația îmi întârzie de noua zile. Acum doua săptămâni am avut timp de trei patru zile niște scurgeri maronii și am făcut un test de sarcina care a ieșit negativ. In a șasea zi de întârziere am favut alt test care tot negativ a ieșit. Menționez ca am avut contact protejat mereu. Exista vreun risc de a fi însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AndreeaCătălinaM a răspuns:

Bună Ana! Să ști că în urma unui contact, menstruatia se se dereglează, sunt persoane cărora nu le vin într-o lună iar luna următoare le vin de două ori pe lună, mentionez că testul trebuie facut după cel puțin 1 săptămână de la ultimul contact iar dacă ai avut acele scurgeri este posibil să te fi răcit la ovare sfatul meu e să mergi la un medic. De cât ti.p ai acele scurgeri? Și nu ai dureri sub burta?

| Ana28082000 explică (pentru AndreeaCătălinaM):

Nu mai am scurgerile. Le am avut timp de câteva zile acum doua săptămâni. Primul test a fost făcut atunci iar al doilea după șase zile de întârziere. Când aveam scurgerile aveam înțepături la ovare

| AndreeaCătălinaM a răspuns (pentru Ana28082000):

S-ar putea că ai răcit și de asta întârzie. Ar trebui să mergi la un medic