| Bubu0800 a întrebat:

Am si eu o problema acum o saptamana a inceput sa ma doara rau in zona abdomenului si sub coaste am fost la medicul de familie si mi-a zis ca am inceput de apendicita si mi-a recomandat sa iau nospa dupa 3 zile tot m-a durut si am mers la urgente acolo mi-a zis ca nu am apendicita si m-a trimis sa imi fac un ecograf ..acolo am aflat ca am splina marita cu 1 centimetru si ca am probleme cu ovarul drept si mi-a zis ca ar trebui sa merg la ginecolog. Voua vi s-a intamplat vreodata sa va intepe foarte tare sub coaste? Sau sa aveti splina marita? E grav sau nu e ceva de care trebuie sa imi fac griji?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa te mai duci si la alt medic. Mie mi-au spus ca am hepatita si am avut apendicita si era sa mor. Daca ti-e si greata e apendicita dar mai bine mai incearca si la alt medic internist.