| ChrisNOW a întrebat:

De azi dimineata am niste intepaturi in piept cand respir(mai ales daca respir mai tare sau 'oftez') oare ce sa fie, care este problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ai tras curent/ai racit.un mic control de rutina la medicul de familie si te va pune pe picioare.o radiografie la plamani nu strica sa iti faci.
Am tras-o si eu saptamana trecuta.
O zi buna sa aihappy

| ChrisNOW explică (pentru caramela):

Am un catel in casa, ma gandeam oare sa nu fi tras un par de la el in plamani?

| caramela a răspuns (pentru ChrisNOW):

Nu cred, ai tras curent si de asta nu poti respira corect.fa un drum la medicul de familie si apoi eventual la pneumolog.
O zi bunahappy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Junghi intercostal dar este mai bine sa mergi la cabinetul scolar sau la medicul de familie (daca esti iesit din scoala).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plamanii te dor in spate.ce ai tu e un junghi cum spun babele, un muschi incordat, ai dormit rau.