| alexstar_1336 a întrebat:

Am si eu o problema cu glezna dreapta, acuma 2 saptamani am fost la fotbal si mi-am sucit glezna,maine zi am avut meci si am jucat cu ea umflata,probleme e,cand alerg nu ma doare,daca o inclin spre dreapta mor de ea,am fost la doctor mi-a dat niste pastile si un gel,ma dau cu el de atunci pana acuma si fara efect,tot ma doare,ce imi puteti recomanda? sau sa imi spuneti daca mai are rost sa fac impachetari si cum se fac, ca nu prea stiu sigur. Dau funda si multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| untu a răspuns:

Iti recomand repaus total pe pat plus frectie sau masaj la picior! Asculta recomandarea medicului si fa-ti tratamentul cu medicamentele prescrise in reteta. Nu poti sa umbli sau sa mergi cu piciorul cu glezna afectata pana nu te vei reface complet 100%!