| denis543 a întrebat:

Ieri am jucat fotbal afara cu prieteni, si era si un baiat mai mare. El a tras spre poarta, eu m-am interpus ca sa nu dea gol, iar mingea mi-a venit in picior (tragea tare), i-ar acum ma doare glezna cand alerg, nu tare dar ma doare. Ce as putea face? Maine am un meci de fotbal in campionat si chiar trebuie sa joc deoarece este un meci important. Azi sa nu mai joc fotbal ca sa nu-mi fortez piciorul? Ieri dupa ce m-am lovit am mai jucat cam 20 minute fotbal. Am 13 ani.

5 răspunsuri:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Un Bengay (unguent mentolat puternic) aplicat pe toata glezna inainte de meci cu vreo 5-10 minute iti va amorti durerea care este provizorie zic eu iti va trece curand daca nu fortezi prea tare piciorul in urmatoarea perioada

Răspuns utilizator avertizat
| NeaguLucas a răspuns:

Eu spun ca daca vrei sa joci in campionat joaca doar sa nu faci efort azi si stai cu gheata la picior si dati cu creme cum ar fi lioton gel etc...cel mai bine ar fi sa nu joci pentru ca te-ai putea accidenta si sa nu prea mai poti sa joci fotbal deloc dar cred ca pentru tine nu e o optiune sa nu joci.acum depinde ce pozitie stai. daca esti portar nu te speria ca poti sa joci. daca esti fundas daca vine mingea la tine nu fa driblinguri doar paseaza sau degajeaza in fata. daca esti mijlocas cauta un coechipier la care sa ii dai pase.iar daca esti atacant stai numa in fata si asteapta ca mingea sa vina la tine si suteaza.

| Georgian620 a răspuns:

Foloseste o crema pentru asa ceva (exemplu: puterea ursului) asa nu te v-a mai durea piciorul si incearca sa faci niste exercitii fizice in caz ca ai piciorul dislocat

Răspuns utilizator avertizat