| anonim_4396 a întrebat:

de acum aproximativ o saptamana ma tot mananca pielea.adica ma scarpin si apar niste bube din astea ca si cum as fi fost piscata de ceva.mi-au aparut mai intai pe picioare apoi pe spate si acum pe brate si chiar pe degete.nu sunt bubite mici ca la o intoxicatie sau cv de genul si daca ar fi fost piscaturi de la putinii tantari care mai sunt acum ar fi trecut in decurs de o saptamana.m-am dat cu solutie zincata dar tot nu-mi trece.ce poate fi si ce as putea sa fac ca sa scap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poate e alergie de toamnă:
http://www.fastlife.ro/......tratament/

| Q69 a răspuns:

Sa nu fie clasica scabie(raie)

Răspuns utilizator avertizat
| aveam14ani a răspuns:

Salut!:]
1. poate ai dermatita de contact [foarte naspa ] se trateaza cu fluocinolon N[suna ff amuzantlaughing], claritin si alte madicamente pentru alergii.

2. poate sapunul/gelul de dus/lotiunea au fost expirate sau nu a priit pielea ta. incearca sa nu te mai speli, ia-ti ceva mai delicat de spalat.

3. laughing poate ai facut intoxicatie la mancare [am patit saptamana trecuta la scoala]. am folosit tot fluocinolon. si mi-au trecut
bubitele de intoxicatie nu sunt mereu la fel. unele sunt pete rosii care apar deseori pe burta. si cele spuse de tine ca niste piscaturi.
sper ca te-am ajutat big grin
pe viitor ai grija:]

| FartsMaker a răspuns:

Pai aceste bubite iti apara atunci cand esti intoxicata sau atunci cand dupa ce fac baie nu te-ai limpezit bine si atunci apar mancarimi