| Anonymus32 a întrebat:

BUNA! am si eu o problema. In timpul actului sexual s-a rupt prezervativul, iar iubitul meu a ejaculat in mine. Ideea e ca el putin mai devreme mai ejaculase odata happy In fine nu stiu sigur daca are importanta cantitatea. Vreau sa imi iau pastila de a doua zi, inca nu au trecut 12 ore dar care este mai buna, Postinor sau Escapelle?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violente a răspuns:

POSTINOR trebuie luat în primele 24 de ore pentru a avea eficacitate MAXIMĂ.

ATENȚIE! Este o bombă hormonală, dacă decizi sa o iei, atunci ai nevoie de un psihic și de nervi tari deoarece urmatoarele 2-3 luni vei avea numai griji și probleme pe cap! DAR, evită sarcina.

AI GRIJĂ DE CORPUL TAU!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Escapelle e mai buna dar ca orice medicament are si efecte negative

| DNSK a răspuns:

Ia pastila de a 2-a zi. Ma rog, pastilele. Postinor iti recomand, fiindca Escapelle contine o doza si mai mare de hormoni. Se ia in termen de maxim 72h de la contact prima pastila, iar a 2-a, la 12h dupa prima. Mare atentie, caci contraceptia de urgenta se ia maxim de 2 ori pe an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postinor in 24 de ore.citeste prospectul.

| Marya1088 a răspuns:

Postinor cu cat se ia mai devreme cu atat isi face efectul mai bine.a2a pastiluta din tableta se ia fix la 12 ore de cand ai luat-o pe prima.