| denisam a întrebat:

Am si eu o problema la o masea. A fost cariata. Si in acea gaura mi-a crescut ca un fel de carne. Vad ca e gingia... Cand o sa ma duc la dentist, ce o sa imi faca mai exact? O sa doara? Sunt speriata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu e carne si nici gingia, gingia e crescuta deja nu creste acum happy. Caria a ajuns al nerv, nervul trebuie scos...

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Si mie mi-a crescut asa. nu doare pentru ca iti face anestezie

| littleblackgirl a răspuns:

Nu trebuie sa fii speriata. Cel mai probabil iti va scoate nervul, dar nu doare, poate doar putin, pentru. ca oricum iti face anestezie. Dupa ce ti-a scos nervul, iti va plomba maseaua. Atat. Si eu am patit acelasi lucru, am fost speriata la inceput, dar apoi mi-a trecut. Nu-ti fa griji, si bafta!winking