| ata a întrebat:

Am si eu o problema: Mama mea si-a scos astazi maseaua de minte si o doare ff tare ce pot face ca sa ii treaca macar putin durerea? A luat si ibalgin si durerea persista. Nu stiu ce sa fac. Va rog sa ma ajutati cat mai repede posibil cu orice solutie. Dau fundita. Va multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Ibalgin contine ibuprofen, nu? Este unul din cele mai puternice analgezice, si daca ia din acesta nu este ok sa ia si alte calmante, vezi ce contraindicatii are medicamentul, cand combina cu altceva poate sa aiba o reactie alergica grava.
Poate sa foloseasca ceva extern, sa tina o perinita sau saculet de panza cu pedicuta. Pedicuta este o planta medicinala si din cate am auzit, ia durerea cu mana, la ranile de dupa operatii, carcei, reumatism si altele asemenea.
http://sanatatenaturala.3x.ro/pedicuta.htm
Iar pentru ca rana cauzata de extractie sa se inchida mai repede sa clateasca gura cu ceai de salvie, ba poate chiar sa tina un ghemotoc de salvie ca si o bombona in partea in care a fost extractia.
Insanatosire grabnica!

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Aulin e cel mai bun!

| Bogdanst a răspuns:

Sa incerce Nurofen sau algozone e foarte bun.

| cavalerul11 a răspuns:

Iai dat nurofen asta o s-o ajute dupa ce il ia peste 7 minute o sai treaca

| cristi_1892 a răspuns:

Buna mie mi-a trecut cu aulin, sau chetonal. O sa mearga multa sanatate