| monica_2766 a întrebat:

am si eu o problema nu fff grava dar destul de importanta:am 1, 53 s am 56kg si cred ca am km luat ceva proportii si as dori sa mai skp de cateva kg(3, 4)macar... s nu stiu la ce fel de regim sa apelez, k nu vreau sa slabesc nici brusc, k pe urma raman q vergiturii. vreau si eu un sfat daca se poate...va multumesc (sau o dieta ceva)...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In afara de diete, iti recomand o kestie fara restrictii, verificata de mine! Se ia una bucata bicicleta, si se pedaleaza 5-10 km / zi, lent, sau mai alert, cu lantul pus pe roate cea mai mare la pedala, si pe cea mai mica la roata spate! Fa minim 2 ture pa zi, si scrie-mi dupa o saptamana, ce rezultat ai! Succes!

5 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Bea multe lichide, consuma multe fructe, mananca paine neagra sau paine prajita, evita bauturile carbogazoase, dulciurile, fa miscare si cel mai important nu manca seara dupa ora 18. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea incerca sa mănânci doar pâine prajita, multe fructe si legume (fiind primăvară, piaţa este plină de asa ceva), să bei apă plată, să faci plimbări dese si lungi. Deasemenea să consumi multe lactate cu cereale, mai ales dimineaţa. Sfatul meu este să nu te înfometezi, să mănânci cât mai variat şi sănătos posibil.

| ricky a răspuns:

Pai sanatos ar fi ca pentru inaltimea ta sa ai in jur de 60 kg... cu 10 mai mult ca inaltimea minus un metru. asa ca stai linistita si nu incerca sa slabestiwinking

| crazyyume a răspuns:

thinking pai eu am slabit deja 4 kg in 3 saptamana si ink mai slabesc. dieta mea este: dimineata inainte sa plec la scoala mananc un iaurt sau o felie de parizer si o rosie.la scoala o banana si o portocala-2 fructe.cand ajung acasa mananc un bol mic de ciorba si felul doi nu mult.seara mai mananc inainte de 6 iaurt, sau ceva acolo mic si dupa 6 nu beau decat apa sau apa cu lamaietongue la mine a dat rezultate dar nu am mancat deloc paine si dulciuri. poate doar sambata si duminicatonguema mai scap si eu ce sa'i faci? k nimeni nu e perfectlaughing

| crazyyume a răspuns:

Ricky nu e mai sanatos cu 10 kg in plus decat inaltimea unei persoane minus un metru.am o carte despre obezitate.moda frantuzeasca era inaltimea minus un metru minus 10 kg. daca e cu plus devii km durduliu.am citit o formula in carte: greutatea ideala=[50kg +0.75*(inaltimea in centimetri - 150) + (varsta-20)/4]*0.9.dar in mod normal e inaltimea minus un metru minus cateva kg.