| Andreeaboaba200520172018Boaba2005 a întrebat:

As dori sa stiu o metoda de slabire. Am 12 ani si as vrea sa slabesc. Vreau sa slabesc la burta si picioare. Fara dieta apropo. Imi puteti da un sfat va rog frunos

4 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu poti sa slabesti fara dieta.

| Girlwholovesleep a răspuns:

Bună, Andreea.Ca să slăbești ai nevoie de un meniu mai echilibrat.Nu poți face sport și să mânânci mâncare la fel ca și înainte.Deci, in concluzie. sport și dietă, nu drastică.

| Ltyiiol a răspuns:

Știu cum e. Și eu am încăput să iau în greutate în ultimul an. Însă, eu m-am decis să iau atitudine așa că îți destăinui și ție ceea ce am făcut și încă fac eu. Nu e un mare secret, oricine știe că exercițiile fizice ajută la obținerea unui corp subțire. De două luni, merg în fiecare zi la sală sau alerg prin parc (pont: Îți poți cumpăra un cățel și să ieși.să îl plimbi, va fi mult Multă distractiv așa. ) și toate astea, împreună cu o alimentație echilibrată (evident) m-a ajutat foarte mult. Îți propun să mai cauți și pe Google, îți va fi de mare ajutor. Sau întreabă un nutriționist. Succes!winking

| Elly63 a răspuns:

Începi să faci sport, poţi alerga o jumătate de oră sau chiar o oră, sau cauţi anumite exerciţii pentru slăbit pe net.