| Alex_Alexandru_1995_GsTh a întrebat:

Buna am si eu o problema. Sa zic asa demic foarte mic mi-a crescut par pe corp acum ajungand la 19 ani de vreun an am incercat multe metode de epilare si cu bigul, cu crema de epilat cu aparat de epilat. am incercat totul dar n-am incercat cu cu ceara si n-am fost la salon specializat problema este ca orice metoda folosesc imi face rau adica ma irit rau ma inrosesc iar a doua zii ma trezesc cu cosuri in zonele care ma epilez. Si alta problema este ca imi creste foarte repede parul adica in 4 5 zile sunt nevoit sa ma epilez iar. Ce ar trebui sa fac sa nu ma mai irit, sau cel putin sa nu-mi mai creasca asa cum il aveam la inceput?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lacrima15 a răspuns:

Serus! daca vrei sa te epilezi cu ceara, sa stii ca parul 2 saptamani nu-ti mai creste dar e foarte foarte foarte dureros as spune sa mergi la un salon ca ei au solutii pentru asa ceva. Cu bigul ar trebui in fiecare seara dar atentie! sa nu te iriti nu da cu bigul contra firului de par. ar mai fi o solutie și cu epilator electric dar dar nu cred ca rezisti durerii! bafta!