| Antonia02 a întrebat:

Am si eu o problema si nu stiu care ar putea fi rezolvarea.In 2 saptamani m-am stricat de 3 ori la stomac.Care sa fie cauza? Pana acum sa mi se intample asta foarte rar mi s-a mai intamplat..Am luat in ziua respectiva 2 pastile de saprosan si tot degeaba, nu si-au facut efectul.Ma puteti ajuta cu vreun sfat? E posibil sa am ceva mai grav la stomac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie pentru o trimitere la gastroenterologie și/sau boli infecțioase.
Bea ceai de mentă, 2 tablete de calciu lactic.
Pa, pa.

| Liviu4you a răspuns:

Daca spui ca nu e normal la tine sa te strici la stomac, atunci cel mai probabil ai mancat ceva care ti-a afectat echilibrul gastric. Trebuie sa analizezi ce ai mancat in ultimele zile si astfel ar trebui sa gasesti cauza. Eu iti recomand sa iei o pastila de ercefuryl, un pliculet de smecta dizolvat intr-un pahar de apa, sa mananci multa paine prajita covrigi de Buzau si ceai de menta, iar daca ai mai mult de 3 scaune diuretice pe zi, du-te la medic. Sanatate!

| predavalentin a răspuns:

Buna. Poti merge la medicul de familie si sa-i spui ca te doare stomacul. S-au iti faci o analiza. Sper ca te-am ajutat happy