| anonim_4396 a întrebat:

A si eu o mare problema daca ma puteti ajuta, sa imi dati un sfat. Am o catelusa de mica, are doar o luna si 3 saptamani si are limbrici. Parca este paralizata. Nu poate sa stea singua pe picioare, face pipi pe ea, are gura inclestata si schelalaie toata ziua. Am fost cu ea la veterinar i-a facut deparazitare si mi-a zis sa ma duc dupa o saptamana. Din pacate limbrici au eliminat o substanta toxica in ea. Ma duc de 4 zile intruna la veterinar si nu ii face decat injectii cu vitamine si glucoza si imi tot spune ca o sa isi revina, dar pana acum nu a a avut nici un rezultat. Am citit pe un site aceeasi poveste si zicea tipa respectiva ca i-a murit catelusa in chinuricrying. Nu stiu ce sa ii mai fac. crying

Răspuns Câştigător
| ANONIM49112911 a răspuns:

Trebuie sa i se faca deparazitari. Si eu am un catel, l-am cumparat, iar in cartenul lui de sanatate zicea ca i s-au facut deparazitari. A mai avut cu toate limbrici, dar din timp i-am dat pastile de deparazitare. Nu iti face griji. Si catelul meu avuse probleme, dar l-am dus la veterinar si nu-i dadeau nimic. Am schimbat medicul si acum e intr-o stare foarte buna. Du-te cu el la un medic veterinar priceput, daca nu, du-l la spital.I-ai facut toate vaccinurile? La varsta ei fragede nu trebuie scoasa afara din casa. Esti sigura ca are limbrici? Ai grija la ce-i dai. Sper ca te-am putut ajuta un pic, sper sa nu fie ceva foarte foarte grav.

5 răspunsuri:
| Larisa211 a răspuns:

Du-o fata la un spital de animale sau la un vet adevarat, ca din cata stiu eu, limbricii nu se manifesta asa. Am avut si eu o prietena, care avea un catel nevaccinat, care avea aceleasi simptome, dar vet-ul i-a zis ca are viroza in stadiul final si e prea tarziu pentru. ea. Incearca totusi la un veterinar care nu-si bate joc de meserie!

| RuxiiRawrr a răspuns:

Doamne,ia-o in brate si mangai-o.Du-te la alt veterinar mai bun,ceva specializat,daca esti din Bucuresti, sigur gasesti.
Doamne Fereste, si eu am avut animale si stiu cum esti pecale sa o\le pierzi.Succes,sincer imi pare rau, sper sa ne scrii cat de curand ca s-a facut bine.big grin:O3

| AnotherCatWoman a răspuns:

Ti-as recomanda sa incerci si la un al doilea cabinet.
Mergi initial sa ii faca un consult, spune-i ce i-a fost dat pana in momentul de fata, si asculta si a doua opinie.
Din pacate nu sunt medic veterinar si nu iti pot da un sfat mai bun de atat.
Sa speram ca o sa isi revina cat mai curand!

| ana0310 a răspuns:

Eu as zice sa incerci si la alti veterinari.

| mihaela1990 a răspuns:

Are sigur limbrici ca a eliminat unul acum cateva zile. Oricum se simte mult mai bine. Azi a mancat de 3 ori singura, fara sa ii dau eu cu seringa :X si acum incearca sa mearga dar cadesad