| milget a întrebat:

Am si eu o problema, sper sa ma poate ajuta cineva cu un raspuns bun.De vreo cativa ani imi apar puncte negre in zona T,adica frunte,nas, gura.Sunt urate deoarece se transforma in cosuri,in serii de cate 2, 3 si numai termina.Am fost la cosmetica le am scos,iar au aparut,iar le-am scos,iar au aparut, Nu stiu ce sa fac, Este din ce in ce mai abundent.Va rog,daca stiti ceva, ajutati-ma! Acum sunt toata numai cosuri si as vrea sa se usuce si trebuie sa dau cu fond de ten sa le acopar pentru ca nu pot iesi pe strada in halul asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

Pai...spirtul ar fi bun pentru ca usuca fata, si curata si impuritatile..sau eventual te dai cu apa putina pe fata si te freci cu putin malai..scoat unele puncte negre mai mici.

dar in orice caz fa.ti o programare la un dermatalog o sa.ti spune el cum e mai bine
bafta :*:*

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Asculta-ma,faci cea mai mare prostie daca te dai cu fond de ten peste cosuri.Nu e de mirare ca esti plina.Fondul de ten le infecteaza si le face mai mari si mai urate. Daca continui asa s-ar putea sa nu te mai recunosti mai tarziu.Mai bine ai apela la o crema pe baza de plante, de la o farmacie naturista, si sa ai fata curata si aerisita mereu. Daca te dai cu fond de ten nu lasi pielea sa respire, si astfel aparitia cosurilor e mai mare.Du-te la dermatolog, scoatele, pai aplica mereu o crema pentru fata.Asta e cel mai bun lucru pe care il poti face. Sper sa scapi de ele.Bafta

| Diaaaana a răspuns:

Freaca-ti fata cu malai.E o metoda babeasca dar e foarte buna! Si eu am aceeasi problema, am fost si la cosmetica, am folosit si produse speciale pentru. puncte negre dar cel mai bine functioneaza cu malai.E de prefart ca inainte sa iti cureti fata cu malai sa iti faci o baie cu abur pentru a deschide pori.Succeees:*!

| Buburuza2222 a răspuns:

Poti sa te duci la farmacie sa iti ei un tratament.