| anonim_4396 a întrebat:

Din vara mi-au aparut puncte de grasime pe frunte. Nu sunt cosuri ci mici umflaturi pline cu sebum. Am fost la cosmetica, mi le-a scos ,dar nu pe toate, dupa un timp mi-au aparut iar. Mi le scot si eu, ma aleg cu roseata vreo 2 zile, si apoi ma trezesc cu altele. Acum vad ca au aparut si in zona tamplelor. Cum naiba sa scap de ele ?

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Same problem here. Am fost şi eu mai întâi la o cosmeticiană şi acum tot la dermatolog am ajuns. Ar fi bine să încerci să mergi şi tu. Mi-a dat nişte tratamente de la Bioderma foarte foarte bune, nici nu mă aşteptam să aibă vreun efect. Am dat vreo 2 milioane pe creme si geluri dar nici o săptămână nu am de când le folosesc si deja observ rezultatele. Treaba e că uneori problemele astea apar când există anumite dereglări hormonale în organism şi bine-nţeles necesită tratament, tocmai de aceea trebuie să fac nişte analize ca să se asigure medicul că nu e vreo problemă.

| BiuL a răspuns (pentru Nolkyz):

Merci frumos. M-am gandit si eu ca asta e singura solutie, dermatologul si o sa ma duc si eu.
Cosmeticiana mi-a zis ca apar de la hormoni, dar ma enerveaza ca eu in liceu nu prea am avut cosuri sau alte probleme si ma trezesc acum al 21 de ani cu chestiile astea of laughing

| Nolkyz a răspuns (pentru BiuL):

Oricum dereglările pot apărea la orice vârstă, dar într-adevăr în adolescenţă riscurile sunt mai mari.

4 răspunsuri:
| NumaiPentruMine a răspuns:

Incearca cu zynerit.La mine functioneaza cand mai apare cate un cos cand nu ma barbieresc.

| BiuL a răspuns (pentru NumaiPentruMine):

Dar NU SUNT COSURI! Nu sunt rosii, nu ma dor, nu se coc. Off