| aniriiiiii a întrebat:

Am si eu o problema. Uneori imi bate inima foarte tare, atat de tare incat tremur, imi tremura corpul si in momentele alea nu prea pot nici sa respir si simt ca-mi vine sangele in cap si ma doare foarte tare, uneori imi tine si 3 ore starea asta. Am fost la doctorul de familie si mi-a spus ca am doar cadere de calciu, dar nu m-a controlat.Imi e frica sa nu am ceva la inima sau mai stiu eu ce. I s-a intamplat cuiva asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Laminin a răspuns:

Hei!
Poate ai tahicardie.(accelerarea ritmului cardiac). Du-te la un medic specialist ca medicii de familie se gandesc doar la bani. Mor astia de raceala si medicul de familie le da un sirop.straight face
Crede-ma ca am patit-o cu medicul de familie. De la o simpla raceala cu febra de 37. 5, mica durere in gat si tuse destul de acuta...am ajuns la pneumonie cronica din cauza ei happy. Multa sanatate!
Gbu :]

9 răspunsuri:
| Laminin a răspuns:

Şii? Crezi ca nu ai putea sa ai ceva la inima?

| Laminin a răspuns:

Hei!
Imi cer scuze nu am vazut raspunsul de mai sus a lui @iuefo. Si credeam ca dupa raspunsul meu imi spui ca ai 16 ani. Mii de scuze happy
Gbu :]

| catalina_8997 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci sa iti faci un set de analize ca sa stii exact despre ce e vorba. din cate stiu eu caderea de calciu nu se manifesta cum ai descris tu starile pe care le ai...

| aniriiiiii explică:

Am 16 ani happy

| ghkjghk a răspuns:

Dar de ce nu te duci la un cardiolog? doctorul bradisteanu este f bunwinking sau generalul Tintoiu din spitalul militar. poate fii vorba de tensiune prea mare si afecteaza pericardul inimii! [PERICOL DE TROMBOZA!] stiu din experientawinking

| alexaaa a răspuns:

Cel mai bun sfat care ti-l pot da este sa consulti un medic. poate fi vorba de un atac de panica, chiar daca in momentul ala nu esti nervoasa sau emotionata sau alte chestii de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Irina, bine era dacă spuneai şi câţi ani ai... Părerea mea este că unii medici de familie nu se prea pricep, iar alţii nu prea îşi dau interesul. Dacă ţi-a dat un tratament, du-te şi spune-i că nu a avut efect şi cere-i insistent o trimitere la un medic cardiolog.Nu te lăsa aşa, du-te neapărat, cu inima nu te joci, ţi se poate întâmpla ceva ireparabil...

| Col_Alina_1997 a răspuns:

Buna! si pe mine ma doare inima mai ales seara cand ma pun in pat incepe sa imi bata repede si nu am aier cat trebuie.Cand ma doare inima trebuie sa stau nemiscata cum incep sa ma misc ma doare chiar daca nu ma misc tot ma doare si nu ma pot misca am fost la medic si si mi-a dat calciu mi-a spus ca e din cauza tresului si a nervilor. cand ma doare inima beau apa cu zahar puneti patru linguri de apa si betii

| mirelal a răspuns:

Inna daca nu te ai mai droga nu ti ar mai bate inima. sincer happy