| anamariasibetty a întrebat:

Tremur. Am mainile reci precum gheata si un gol in stomac. Imi e frica. Tremur din toate incheieturile cand o aud. Injura si dracuie in toate felurile. Loveste,sparge si arunca toate lucrurile pe care pune mana. Imi vine sa plang. Imi tin lacrimile si respir greu. O urasc. Vreau sa moara. M-a distrus. Mi-a distrus copilaria si viata. Ma terorizeaza. Nu e mama mea. Nici nenorocitul ala nu e tatal meu. Nu mai am parinti. De fapt,nu am avut niciodata. Am ramas traumatizata de certurile,urletele si bataile lor. M am saturat sa tac si sa indur,sa ma prefac ca totul e bine,ca suntem o familie normala,desi toata lumea stie ca nu suntem si nici nu o sa fim. Imi sare inima,ma inteapa si ma stange cand o aud trantind usile. Ma stange pieptul si tremur mai rau ca niciodata. Am incercat sa fiu puternica,sa trec peste. Nu pot. Cine spune ca viata e frumoasa,minte teribil. Mi au ajuns toate jignirile, toate datile in care ma facea curva,vaca imputita,proasta,nenorocita,in care ma lovea si imi spunea ca nu mai am mama. Ca o sa moara intr o zi si ca noi o sa putrezim fara ea. Mi au ajuns toate datile in care aveam crize de plans pentru ca durea prea tare. Vreau sa mor. Eu sau ea. Ma doare ca tot timpul iert. Intr adevar,sunt o proasta pentru ca iert. Pe toata lumea. Am iertat o pentru ca m-a distrus desi de fiecare data imi spuneam ca e ultima oara. Mi au ajuns momentele in care ma facea sa simt ca e vina mea, ca sunt un esec, ca nu merit sa traiesc. A mai trantit o usa, tresar si scap telefonul. Ma terorizeaza. O urasc. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Felissa13Eden a răspuns:

In priumul rand, n-ai ce sa le faci parintilor, trebuie doar sa te obisnuiesti.Crede-ma ca daca te obisnuiesti sa te bata,o sa ti se para ceva normal si o sa razi dupa.
Oamenii care isi bat copii nu sunt parinti,chiar sunt amimale,dar nu ai ce sa le faci.
Daca totusi e imposibila situatia ta,poti suna la telefonul copilului si o sa te ajute cineva de acolo.
Sunt foarte draguti oamenii de acolo, poti sa ai incredere in ei happy
Si, da, ar fi bine sa bei ceva cald si sa te culci, ca sa uiti.

4 răspunsuri:
| UzOm a răspuns:

Să mănânci ceva cald. De preferat supă.

| Felissa13Eden a răspuns (pentru UzOm):

Faina tare asta laughing dar, serios, are probleme...
•thum up *in secret*•

| anamariasibetty explică (pentru Felissa13Eden):

Ti se pare ceva amuzant? Nu e doar un text scris la intamplare, e ceea ce simt

| Felissa13Eden a răspuns (pentru anamariasibetty):

Normal ca nu-i amuzant!
Fac haz de necaz.Stiu si eu prin ce treci; incearca sa ramai cu moralul sus.