| Lannyster_Cersei_1994 a întrebat:

De ieri am niste dureri in zona pelviana, si din cand in cand niste intepaturi parca la ovare. Mai mult simt ca ma apasa ceva in partea stanga, de la ovar si parca urca si mai sus de buric, nu este extrem de dureros dar durerea este persistenta si parca se simte mai mult cand stau in picioare.
Mentionez ca iau anticonceptionale, tocmai ca sa ma feresc de chisturi si imi vine sa urinez mai des decat de obicei, si sa beau apa mai multa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Fa-ti o ecografie abdominala, un sumar de urina si o urocultura, posibil sa ai o infectie urinara.

| MihaiNicu23 a răspuns:

S-ar putea sa ai pietricele la rinichi dar se poate si de la ovare sa fie, in orice caz un medic iti va putea zice mai clar.