| Andreea23456 a întrebat:

Am spasmofilie, reomatic si paralizie temporara la picioare. Le am pe toate, ideea e ca de ceva timp din cauza durerii am insomnii, si nu ma pot concentra prea bine in timpul zilei, mama mi-a zis de multe ori sa ma duca la spital, analizele nu le-am mai facut de vreun an. ASLO il am mare! Mi se zbat muschii intr-un hal ca dupa sa se incordeze si sa ramana asa cateva ore bune, vitamine, Mg am luat. Ma gandesc poate ca pe fond psihic. Am de 5 ani,,boala asta". Nu imi recomandati suplimente de calciu sau fructe, lactate etc. Pentru ca iau de atunci cand mi-au inceput aceste crize, si nu vad nicio schimbare excelata. Ce ziceti? E o problema de dus la spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Da, este o problemă medicală, care are nevoie de consult de specialitate! Da, mergi la spital, chiar dacă nu este plăcut!
Boala poate fi ținută sub control, dar numai prin tratament de specialitate și analize medicale periodice! Multă sănătate și putere de a merge la doctor!

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Poti merge la un psihiatru pentru a rezolva cu insomniile însă din pacate nu există leac in prezent pentru bolile reumatice.

| uchihasasuke09 a răspuns:

Incearca sa meditezi si asculta muzica de relaxare ca sa nu mai fi asa stresata.