| Codrinela a întrebat:

Buna, am suspiciuni ca am boala crohn sau colon iritabil.
N-am făcut control.
Desi am aproximativ aceleași simptome balonare, greața, dureri abdominale, dureri de spate.
Incerc sa tin o dietă.
Problema e ca se face si pe baza de stres si eu tot ma panichez si caut pe net simptome, mai mult despre boli si ajung sa ma stresez singura ca parca am si simptomul ala si ala etc.
Nu pot sa ma uit la părinți cum mananca mâncare normala si eu sa mananc mancare slab condimentata.
Azi am avut o cadere si am inceput sa plang la masa.
Am problemele de sapt trecută si de abia de azi ma simt putin ok.
Toate zilele astea m-am simțit ciudat: dimineata imi era rau, dupa amiază eram ok și seara tot rau imi era.
Iau pastile.
Nu știu cum sa imi revin psihic cat si corporal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Încearcă o zi de post cu apă și ceai, fără altceva.

| MorcovMajestic a răspuns:

Nu va mai puneti diagnostice singuri!
Si eu am facut asta de multe ori si cand am ajuns la medic aveam CU TOTUL ALTE PROBLEME la care nu m-am gandit dar aveau foarte mult sens cand mi-a explicat medicul si tratamentele au dat roade

| LifeLust a răspuns:

Se poate sa ai aceste simptome post Covid.

"anorexia in 110 patients (35 percent), diarrhea in 107 patients (34 percent), and nausea in 84 patients (26 percent)"

Greata 26 la suta dintre pacientii cu covid.