| Lavinici0 a întrebat:

Bunahappy am terminat tableta de anticonceptionale diane 35 sambata. dupa cate zile trebuie sa-ti vina ciclul? mie nici acum nu mi-a venit straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Înţeleg că folia ai terminat-o sâmbătă 27 aprilie.

Menstruaţia ar fi trebuit să vină ( de obicei ) în a 2-a sau a 3-a zi de pauză!

Deci, chiar dacă menstra NU-ţi vine până duminică, începi următoarea folie DUMINICĂ 5 mai.

Vezi alte detalii în Prospectul de la linkul :
http://www.contraboli.ro/diane-35/

"Ce trebuie sa faceti daca…
….nu apare menstruatia
Daca ati administrat toate drajeurile la ora potrivita si nu ati varsat, nici nu ati folosit alte medicamente, atunci este putin probabil sa fiti gravida. Continuati sa utilizati Diane-35 ca de obicei.

Daca menstruatia nu apare de 2 ori la rand, este posibil sa fiti gravida. Spuneti medicului dumneavoastra imediat. Nu incepeti urmatorul blister de Diane-35 pana cand medicul nu a verificat daca nu sunteti gravida." - SURSA = Prospectul de la linkul anterior.

Toate cele bune.

| Yasmin875 a răspuns:

Trebuie sa consulti un medic.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Ciclul menstrual poate intarzia si pana la o luna in functie de problema, daca persoana prezinta una. Poate fi doar o dereglare sau poate fi ceva mai grav. Daca CM tot nu revine consultati un medic ginecolog pentru diagnostic si tratament.

Sanatate!

| R0MW4LD a răspuns:

Http://www.google.com/......Http?/url

Citeste cu atentie prospectul din link-ul de mai sus si nu ezita sa consulti un medic. Anticonceptionalele nu sunt suplimente alimentare deci trebuie administrate cu atentie si numai sub supravegherea medicului. Mult succes!