| SimonaGP a întrebat:

Am terminat prima tableta de anticonceptionale. Când ar trebui sa îmi vină ciclul? Și când trebuie să le încep din nou? Am început pe 29, și le-am terminat pe 19.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei menstruatia incepe cam din a 3-a zi de pauza. Sa nu te ingrijorezi daca menstruatia va tine mai putine zile decat esti obisnuita si nici de cantitatea de menstra care poate fi mult mai redusa. Fiindca prima pastila a fost folosita intr-o zi de MARTI (29 noiembrie fiind marti) intotdeauna urmatorul blister va fi inceput de acum incolo mereu intr-o zi de MARTI, adica in 27 decembrie care va fi MARTI, urmatorul blister in data de 24 ianuarie (marti); 21 februarie(marti) si tot asa pana cand vei folosi pastilele AC. Multa sanatate!