| Ochialbastri99999999 a întrebat:

Bună. Am un aparat de întreținere corporala cu infraroșu și ultrasunete. Întrebarea mea este... Pot sa folosesc aparatul zilnic sau... la ce interval de timp se folosește? Sunt periculoase infraroșiile și ultrasunetele pentru organism?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sigur ai prospect la el. Citeste-l. Daca pui aceasta intrebare inseamna ca l-ai folosit dupa cum te-a taiat capul.
Si nu vad ce mari rezultate ai avut intr-o saptamana de pe urma lui.
Cred ca invers, ca ti-ai cam dat seama ca ai aruncat banii pe fereastra.

| Ochialbastri99999999 explică (pentru darrio2007):

Ce "" deștept "" ești. În prospect nu scrie dacă se folosește zilnic sau nu. Nu știu de ce te bagi, nici măcar nu ești femeie sa știi sa dai un raspuns.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ochialbastri99999999):

Multumesc pentru caracterizare. Si tu daca nu erai „desteaptă" ti-ai fi dat seama ca sunt bani aruncati, ca unii „naivi" barbati care cred ca TitanGel mareste penisul.

| Ochialbastri99999999 explică (pentru darrio2007):

. Se simte invidia în felul tău de a te exprima......si ciuda ca altul are și tu nu... Oameni ca tine se numesc "frustrați", oameni pe care invidia ii macină pe interior

| darrio2007 a răspuns (pentru Ochialbastri99999999):

Chiar esti nascuta in 1971? Nu prea cred, dupa cum gandesti. Am destula experienta de viata ca sa-mi dau seama ca, in ziua de azi, sunt multe produse pe piata care incanta ochiul dar rezultate nexam.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ochialbastri99999999):

P.S. O seara placuta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este periculoasă orice radiație care nu este naturală și este administrată în exces.

| Zuzu1991 a răspuns:

Infrarosiile sunt un tip de lumina pe care ochiul uman nu il percepe si e in cam orice telecomanda care nu e radio (televizoare, dvd playere, etc.)
ultrasunetele sunt un tip de sunet pe care urechea umana nu il aude, si se folosesc pe... nenascuti (se face ecografie cu ultrasunete la femeile insarcinate)
NU sunt radiatii
deci, nu ar trebui sa faca rau
insa pe de alta parte, faptul ca ar face ceva bine... eu ma cam indoiesc, alta TEAPA sa iti ia banii ca doar au infrad'aia si ultrad'ailalta big grin

| Ochialbastri99999999 explică (pentru Zuzu1991):

Te înșeli, eu îl am de o săptămână și se vad rezultate. Sunt
foarte multumita.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Ochialbastri99999999):

Ma bucur pentru tine

| darrio2007 a răspuns (pentru Zuzu1991):

E „multumită", de-aia stă cu spatele in poză.

| Digikey a răspuns:

Sunt pocnitori de stors bani naivilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prospect la aparat nu ai?
E omologat de ministerul sănătății?