| lorypoly a întrebat:

Am un motan pe nume Moti care este foarte jucaus si nazdravan, dar de cateva zile a inceput sa ii fie rau. Tuseste foarte des, lacrimeaza, nu mai mananca, de-abia mai sta in picioare si de fiacare data cand vreau sa il mangai deschide gura de parca miauna, dar nu se aude nimic, de parca nu ar avea glas. Oare este racit? Cand il vad in starea asta mi se rupe sufletul si imi este foarte frica sa nu cumva sa-l pierd. Va rog ajutati-ma daca stiti cumva ce boala at putea sa aiba, si ce i-as putea da ca sa se vindece. Si va rog sa nu-mi dati raspunsuti de genul :,, Du-l la veterinar,,. Funda celui care ma ajuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Da, asta este.Chiar daca nu vrei raspunsul asta, este singur raspuns corect pentru tine.Nimeni nu stie ce are pisica ta pana nu i se fac niste analize, pana nu-l vede cineva. Nu se da diagnostic pe ghicite. Si pisica ta are dreptul la medic, chiar daca este animal.

| lex79 a răspuns:

Bine, nu-l du la veterinar, lasa-l sa crape.

daca nu iti permiti un veterinar ppoate n-ar trebui sa ai un animal de companie. acestea nu sunt niste jucarii, au nevoie si ele de ingrijire.
cel mai probabil e racit, ii trebuie probabil antibiotice si ceva vitamine, deci du-l la veterinar sa-ti recomande ceva.