| mitsufball a întrebat:

as vrea sa stiu si cum se zice la raceala in termeni medicali.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Raceala este un termen popular, ne-medical si poate fi orice afectiune acuta pe care o persoana o face daca sta in frig, umezeala, curent.A nu se confunda cu gripa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

laughing

Adeverinţa medicală ( scutirea/motivarea ) TREBUIE s-o redacteze/completeze MEDICUL!

Iar acesta ŞTIE cum se numeşte afecţiunea pe care ( se PRESUPUNE ) că o ai!

Ceea ce vrei tu să faci se numeşte "FALS în înscrisuri" şi se pedepseşte cu închisoare!

| mitsufball explică (pentru bursuc001):

Te'a intrebat pe tine cineva ceva?! Stie si eu ce si cum se numeste. Eu am intrebat altceva.

| bursuc001 a răspuns (pentru mitsufball):

NU contează că nu m-ai întrebat asta!

Eu am datoria să-ţi SPUN că eşti inconştient/iresponsabil ( chiar dacă nu-ţi place ce-ţi spun )!

De asemenea, având în vedere că eşti în clasa a 11-a, RIŞTI să fi EXMATRICULAT!

NU te mai "juca cu focul" că o să te "arzi"!

O seară/noapte frumoasă.

| NicoTery a răspuns:

Gripa.

| mitsufball explică (pentru NicoTery):

Nu cred ca asa se scrie pe o scutire medicala.

| BiuL a răspuns (pentru NicoTery):

Raceala sunt lucruri diferite. Mai informeaza-te.